Son Dakika:

Künye | İletişim
Gaziosmanpaşa Haber,Bayrampaşa Haber,Eyüp Haber,Su
Anasayfa | Haber Ara | Foto Galeri | Videolar | Anketler | Sitene Ekle | RSS Kaynağı

HABER ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

Gaziosmanpaşa'da Yepyeni Projeler

Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Dr. Erhan Erol,Yeniden Erhan Başkan; sloganıyla yerel seçim kampanyasını başlattı.

Kategori  Kategori : Gaziosmanpaşa Haber
Yorumlar  Yorum Sayısı : 1
Okunma  Okunma : 9329
Tarih  Tarih : 24 Şubat 2009, 11:34

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

GEÇMİŞTE SU BASKINLARI, TOPLUMSAL OLAYLAR VE EKSİK ALTYAPI ÇALIŞMALARI İLE GÜNDEME GELEN GAZİOSMANPAŞA’DA 5 YILDIR BİR KABUK DEĞİŞİMİ YAŞANIYOR. İLÇE BİRÇOK ANLAMDA MODERNİZASYONUNU TAMAMLARKEN GELECEK İÇİNDE BİRBİRİNDEN ÖNEMLİ PROJELER ÜRETİLİYOR. İŞTE AVRUPA’DAKİ ŞEHİRCİLİK ANLAYIŞINI BENİMSEYEN GAZİOSMANPAŞA’YI DAHA DA İLERİYE GÖTÜRECEK BAZI PROJELER...

GOP’TA  ‘’YENİDEN ERHAN BAŞKAN’’

Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Dr. Erhan Erol, “Yeniden Erhan Başkan” sloganıyla yerel seçim kampanyasını başlattı. Yaptığı kahvaltılı basın sohbetinde yeni  dönemde ilçeyi daha kaliteli bir yaşama kavuşturmak için yeni projelerini tanıtan Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Dr. Erhan Erol, görev yaptığı 5 yılda ilçenin modernizasyonu adına yapılan birçok projeyi de özetledi.  Vizyonu ile Gaziosmanpaşa’ya Avrupa’daki örnek şehircilik anlayışını model olarak getirdiklerini vurgulayan  Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Dr. Erhan Erol,  ‘’İlçede öncelikle bir Gaziosmanpaşalılık ruhu oluşmasını sağlamaya gayret ettik. Kentsel, Kurumsal ve Kültürel Değişim adını verdiğimiz 3K projemizle çıktığımız yolda uygulamaya koyduğumuz  projeler ile birçok ödülü de ilçemize kazandırdık. Ayrıca  ilçemiz gelişmişliğine paralel olarak İTO’nun Ekonomik Raporu’nda şirket sayısında en çok artış gösteren ilk üç ilçe arasına girmeyi başardık. Yerli ve yabancı şirketlerin yatırım yapmak için yarıştığı ilçemiz bir cazibe merkezine dönüşmüştür. Modern kent görünümü, yenilenen yollar, kültür merkezleri, modernleşen hizmet birimleri, hanımlara ve gençlere kurs imkanları, sabit pazar yerleri, trafik düzenlemeleri, spor alanları çağdaş yaşam alanları ile Gaziosmanpaşa  gelecek için gelişmiş ilçeler liginde ilk üçe girmeyi başaracaktır. Bu konuda da en büyük desteği saygıdeğer Gaziosmanpaşalılardan alıyoruz’’dedi.
 
Basın toplantısında ilçenin 5 yıldaki değişimin örneklerle basın mensuplarına anlatan Erhan Başkan, gelecekle ilgili projelerini de tanıttı. Gaziosmanpaşa için hazırlanan projeleri detaylı bir şekilde ele alan Dr. Erhan Erol, gazetecilerin sorularını da yanıtladı.
 
Erhan Başkan, “Yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır” mantığı ile yeniden ilçe için kolları belirterek, daha yapılacak çok iş olduğunu ve hayal edilen Gaziosmanpaşa’ya ulaşmak adına gece gündüz demeden ilk günkü aşk ile çalışmayı kendisine ilke edindiğinin altını çizdi. Dr. Erhan Erol, Gaziosmanpaşa halkına yeni dönemde “YENİDEN ERHAN BAŞKAN” dedirtecek projeler ile modernleşen Gaziosmanpaşa’yı Avrupa’daki örnek kent modelleri ile aynı seviyeye getireceği sözünü verdi. İşte o projeler;

TİYATRO SALONUNUN TADİLATI VE ÇOCUK TİYATROSU - EĞİTİM MERKEZİ VE TİYATRO KİTAPLIĞI
 
Merkez Mahallesi’nde bulunan Gaziosmanpaşa Sahnesi yenilenerek kısa bir süre içerisinde perdelerini tekrar açıyor. Sanata verdiği destek ile halkın büyük takdirini kazanan Erhan Başkan, yeni dönemde de birçok yeniliğe imza atmaya hazırlanıyor. Tiyatro salonu tadilatı ile birlikte, salonun alt katında bulunan eski düğün salonuda çocuk tiyatrosu olarak düzenlenecek. Ayrıca bina içerisine bir tiyatro kütüphanesi yapılarak merkez, gençlerin ve çocukların yararlanabileceği bir tiyatro eğitim kompleksine dönüştürülecek.
 
CUMHURİYET MEYDANI VE BAĞLARBAŞI CADDESİ GİRİŞİ DÜZENLEMESİ
 
Gaziosmanpaşa Cumhuriyet Meydanı mevcut durumu ile yetersiz kalmakta. İlçede gelişmiş şehirlerde olduğu gibi bir meydan kültürü oluşturmayı hedefleyen Başkan Erol, Meydan’ın ve Bağlarbaşı Caddesi’nin yeniden düzenlenmesi için kentsel tasarım projesini hayata geçirmeyi hedeflemekte... Proje kapsamında eski Kızılay binası yıkılarak meydan büyütülecek, Atatürk büstü ve havuz yenilenecek. Ayrıca çiçek satıcıları için yeni satış standları düşünülmektedir.
 
ALKOL VE SİGARA BAĞIMLILARI REHABİLİTASYON MERKEZİ YAPILMASI

Sosyal sorumluluk projeleri ile diğer belediyelere de örnek olan Gaziosmanpaşa Belediyesi, yeni dönemde hız kesmeden bu tür projeleri uygulamaya koymayı hedefliyor.  4.5 yıllık hizmet süresinde sokak çocuklarının barınma, sağlık, yemek ve temizlik ihtiyaçlarını karşılamaları için kurulan “Gül Çocukları İlk Adım İstasyonu” başta olmak üzere birçok projeye imza atan Başkan Erol ve ekibi yeni hizmet döneminde de sosyal sorumluluk projelerine büyük önem vermekte... Ülkemizin kanayan yaralarından biri olan alkol ve sigara bağımlılığı konusuna bir hekim olarak daha da ihtiyatla yaklaşan Başkan Dr. Erhan Erol, madde bağımlılığı konusunda gençlerin bilinçlendirilmesi ve kötü alışkanlıklardan kurtulmalarına yardımcı olacak bir koordinasyon merkezi kurmayı hedeflemektedir. Proje, Merkez Mahallesi 2’nci ve 3’üncü sokakta yapımı planlanan bir merkez ile uygulanacaktır.

BEKİR SAMİ DEDEOĞLU İLKÖĞRETİM OKULU ALTINA KAPALI OTOPARK PROJESİ

Mevcut derslikleri ile yetersiz kalan Bekir Sami Dedeoğlu İlköğretim Okulu yıkılarak yerine daha büyük, kapasitesi arttırılmış ve modern bir okul binası yapılması düşünülmektedir. Proje kapsamında Okul bahçesinin altı da kapalı otopark olarak düzenlenecektir.
 
SARIGÖL MAHALLESİ  HAMAM CADDESİ İLKÖĞRETİM – LİSE – SAĞLIK OCAĞI – KARAKOL YAPIMI
 
Sarıgöl Mahallesi’nde uygulanmakta olan Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında kamulaştırılması tamamlanan bölgelerde yeşil alanlar oluşturulmaktadır. Proje tamamlandığında Bu yeşil alanlar içerisinde Lise, ilköğretim okulu, sağlık ocağı ve bir karakol binası yapılarak Gaziosmanpaşa halkının hizmetine sunulacaktır.
 
NASRETTİN HOCA PARKI ÖZÜRLÜLER KOORDİNASYON MERKEZİ YAPILMASI
 
Geçtiğimiz dönem Gaziosmanpaşa’ya kazandırdığı Temalı Parklar ile ödüller kazanan Erhan Başkan, yeni dönemde de Gaziosmanpaşa’ya parklar ve yeşil alanlar kazandırmayı hedeflemekte. Bu doğrultuda Merkez Mahallesi’ne yapılması düşünülen Nasrettin Hoca parkı yine adından çok söz ettirecek bir proje olarak gündem yaratacaktır.
 
Yine ilçede özürlü vatandaşlar için yaptığı hizmetler ile hayatı kolaylaştıran Başkan Erol, Merkez Mahallesi’nde inşa edilecek yeni Özürlüler Koordinasyon Merkezi ile de özürlü vatandaşlara daha iyi hizmet götürülmesi için çalışmalarını sürdürecek.
 
ÇUKURÇEŞME CADDESİ A.DAVUTOĞLU PARKI ALTI   OTOPARK DÜZENLENMESİ

Çukurçeşme Caddesi’ndeki trafik yoğunluğunu azaltmak üzeri toplam 211 araçlık yer altı otopark projesi hazırlanmıştır. Proje kapsamından Ahmet Davutoğlu parkı yeniden düzenlenecektir.

YILDIZTABYA MAHALLESİ SPOR KOMPLEKSİ YAPILMASI


İlçede özellikle genç sporculara yaptığı yatırımlar ile büyük başarıları ilçemize yaşatan Gaziosmanpaşa Belediyesi Erhan Erol önderliğinde gençlere ve spora yatırım yapmayı sürdürecek. Türkiye ve Avrupa şampiyonları yetiştiren, Olimpiyat Madalyası’nı Gaziosmanpaşa’ya getiren yatırımlar yeni dönemde de ilçemiz için önemli kazanımlar sağlayacaktır. Bu doğrultuda Yıldız Tabya Spor Kompleksi’ne ilave olarak aynı alan içerisine halı saha ve kapalı spor kompleksi yapılması düşünülmektedir.
 
YILDIZTABYA MAHALLESİ YAŞLILAR BAKIMEVİ VE DÜŞKÜNLER YURDU
 
Yıldıztabya Kesim Yeri’nin yanına ilçemizde yaşamakta olan kimsesiz ve sokakta yaşayan vatandaşlarımız için bir düşkünler evi yapılması planlanmaktadır.
 
YILDIZTABYA MAHALLESİ PREFABRİK SAĞLIK OCAĞI PROJESİ
 
Yıldıztabya Şelale Parkı bitişiğinde bölge halkına ilk kademe sağlık hizmeti verecek bir ‘Sağlık Ocağı’ yapılması planlanmaktadır.
 
KAZIM KARA BEKİR MAHALLESİ KEMAL ŞEKER BULVARI SPOR KOMPLEKSİ YAPILMASI
 
Kazım Kara Bekir Mahallesi Kemal Şeker Bulvarı üzerine 500 kişilik Kapalı Spor Kompleksi yapılması düşünülmektedir. Kompleks içerisinde salon sporlarının yanında değişik spor aktiviteleri de yapılabilecektir.
 
FEVZİ ÇAKMAK PARKI ALTI  OTOPARK DÜZENLENMESİ
 
Küçükköy Meydanı’ndaki  trafik yoğunluğunu azaltmak üzeri toplam 116 araçlık 3 katlı yer altı otopark Projesi 758/1-758/2 sokakların kesiştiği noktada hazırlanmıştır. Proje kapsamından Fevzi Çakmak Parkı yeniden düzenlenecektir. 
 
KARADENİZ MAHALLESİ HANIMLAR MESLEKİ KOORDİNASYON MERKEZİ YAPIMI
 
Karadeniz Mahallesi General Aldoğan Caddesi üzerinde Hanımlara meslek edindirmek amacıyla eğitim verilecek bir Koordinasyon Merkezi yapılması planlanmaktadır. 
 
KARADENİZ MAHALLESİ MEHMET AKİF PARKI PARK ALTI SABİT PAZAR YERİ VE OTOPARK YAPIMI
 
Karadeniz Mahallesi’nde yer alan Mehmet Akif Parkı altına yapılması planlanan yeraltı otoparkı ayrıca haftanın belli günleri Sabit Pazar Yeri olarak düzenlenecektir. Bu pazar yeri tüm modernizasyonu ve altyapısı oluşturularak pazar anlayışına yepyeni bir soluk getirecektir. 
 
HAMİDİYE PARKI ALTI OTOPARK DÜZENLENMESİ
 
Hamidiye Parkı altına da zemin altı otopark projesi ile yeni bir düzenleme yapılması planlanmaktadır. Bu uygulama sonrası mahalledeki otopark sorunu büyük ölçüde çözümlenmiş olacaktır.
 
KARADENİZ MAHALLESİ BELEDİYE TEKNİK HİZMET BİNASI YAPIMI
 
Ulaşım Altyapı vb. belediye teknik hizmet birimlerinin modern imkanlarla hizmet vermesini sağlamak amacıyla Belediye Teknik Hizmet Binası yapılması planlanmaktadır.
 
KARAYOLLARI MAHALLESİ SAĞLIK OCAĞI VE HİZMET BİNASI YAPIMI (TOKİ AVRUPA KONUTLARI YANI)
 
Karayolları Mahallesi’nde Toki Avrupa Konutları yanında bölge halkına ilk kademe sağlık hizmeti verecek sağlık ocağı da bulunan belediye hizmet binası yapılması planlanmaktadır.
 
YENİ MAHALLE PAŞA ÇAYIRI CADDESİ SAĞLIK OCAĞI YAPIMI
 
Yeni Mahalle ve Hürriyet Mahallesi kesişiminde bölge halkına ilk kademe sağlık hizmeti verecek sağlık ocağı projesi planlanmaktadır.

MEVLANA MAHALLESİ DEPO SOSYAL KONUT VE SPOR SALONU YAPIMI
 
Kentsel dönüşüm projesi kapsamında ilçemiz sınırları içerisinde bulunan eskimiş hayat standartlarının çok altındaki yapı alanlarının yeniden düzenlenmesi düşünülmüştür. Seçilecek bölgelerdeki mülkiyet sahiplerine verilmek üzere Mevlana Mahallesi’nde depo konut projesi yapılması düşünülmektedir.
Proje kapsamında 336 daire daire ile 1200 seyirci kapasiteli bir kapalı spor salonu yapılması planlanmaktadır. Modern sosyal alanları, yeşil alanlar, çocuk oyun grupları ile kompleks proje olan depo konutları mülkiyet sahiplerine modern yaşam şartları sunmayı hedeflemektedir. 
 
YENİ MAHALLE BEŞYOL SABİT PAZAR YERİ YAPIMI
 
Yeni Mahallede Beşyol mevkii Küçükköy Stadı arkasında yapılacak olan sabit pazar yerine salı pazarının taşınması planlanmaktadır. 
 
KAZIM KARABEKİR MAHALLESİ 825 SOKAK ÖZÜRLÜLER KOORDİNASYONU MERKEZİ YAPIMI

Kazım kara Bekir Mahallesi’nde engelli vatandaşlara sosyal kültürel hizmet verecek  Özürlüler Koordinasyon Merkezi Binası yapılması planlanmaktadır.

KAZIM KARABEKİR MESLEK EĞİTİM MERKEZİ YAPIMI
 
Kazım Karabekir Mahallesi’nde bölge halkına hizmet verecek meslek edindirme merkezi binası yapılması planlanmaktadır.
 
MEVLANA MAHALLESİ 868 SOKAK EKOLOJİK PARK DÜZENLEMESİ
 
Bu proje insanın doğaya duyduğu hasretten yola çıkarak İstanbul’da doğal olarak yetişen bitki türlerinin bir araya getirilerek görsellik kazandırıldığı doğal mekanlar yaratmayı hedeflemektedir. Bunun yanı sıra alana ekolojinin vazgeçilmez parçası olan kuşlar kelebekler ve diğer canlılar içinde bir yaşam alanı oluşturulması düşünülmüştür. Parkta düşünülen gölette çevresinde çeşitli bitki türleri nilüferler alana ayrı bir güzellik katacaktır. 
 
MEVLANA MAHALLESİ GAZİOSMANPAŞA KÜLTÜR VE KONGRE MERKEZİ YAPIMI
 
Gaziosmanpaşa, Mevlana Mahallesi’nde yapılması düşünülen Gaziosmanpaşa Kültür ve Kongre Merkezi ile bölgedeki kültür ve sanat etkinliklerinin arttırması amaçlanmaktadır.
Yapılması düşünülen Merkezde konser, tiyatro, konferans ve gösteri amaçlı olarak kullanılmak üzere çeşitli büyüklüklerde salonlar bulunacaktır.
Ayrıca çeşitli satış birimleri, idari servis alanları, sahne arkası mekanlar, teknik mahaller ile açık ve kapalı otopark da kompleks bünyesinde yer alacaktır.
KEMAL ŞEKER BULVARI İSTANBUL CADDESİ  BAĞLARBAŞI CADDESİ HAMAM CADDESİ KAVŞAĞI PROJESİ
 
HEKİMSUYU CADDESİ -  GALERİ CADDESİ KAVŞAĞI PROJESİ
CEBECİ CADDESİ -  GALERİ CADDESİ KAVŞAĞI PROJESİ
İLÇE GİRİŞ  NOKTALARINDA HEYKEL  DÜZENLEME ÇALIŞMASI 
                                               
1-BEREÇ GİRİŞİ
2-METRİS GİRİŞİ
3-GAZİ GİRİŞİ
4-MEVLANA GİRİŞİ
5-KEMAL ŞEKER GİRİŞİ
6-PAZARİÇİ GİRİŞİ

                                     
- Yuvarlak planlı bir havuz, GOP logosundan esinlenmiş heykel
- Heykel dakikada 1 tur dönme hareketi yapacak
- 10 ayrı kanaldan sular akacak geceleri aydınlatma yapılacak
- Havuz kenarları ve suyun akacağı set granit kaplanacak
- Havuz iç yüzeyi cam mozaik olacak
- Heykel demir takviyeli polyester olacak
 
Diğer Projeler
 
• •GOP MEYDANI’NDAKİ TRAFİK SİRKÜLASYONUNUN YENİDEN DÜZENLENMESİ
• •ÇUKURÇEŞME CADDESİ’NDEKİ ŞEHİT MUSTAFA YEŞİL ALT GEÇİDİ’NİN UZATILARAK HÜKÜMET KONAĞI ÖNÜNÜN MEYDAN OLARAK YENİDEN DÜZENLENMESİ
• •KÜÇÜKKÖY’DEKİ ESKİ BAĞKUR BİNASI’NIN BELEDİYE HİZMET BİNASI’NA DÖNÜŞTÜRÜLEREK BÖLGE HALKININ HİZMETİNE SUNULMASI
• •KÜÇÜKKÖY MEYDANI’NIN BÜYÜTÜLMESİ VE TRAĞİNİN RAHATLATILMASI
• •KARADENİZ MAHALLESİ’NDEKİ MEHMET AKİF PARKI’NIN ALTINA OTOPARK YAPILARAK YENİDEN DÜZENLENMESİ
• •KÜÇÜKKÖY STADI YANINDAKİ ATIL DURUMDA OLAN ESKİ KÜÇÜKKÖY KULÜP BİNASI’NIN YENİDEN DÜZENLENEREK KÜÇÜKKÖY POLİS MERKEZİ’NE DÖNÜŞTÜRÜLMESİ
 
erhan erol projeler
 
Paylas
Yazdyrylabilir Sayfa Yazdırılabilir Sayfa | Word'e Aktar Word'e Aktar | Tavsiye Et Tavsiye Et | Yorum Yaz Yorum Yaz

Bu habere toplam 1 yorum yazilmistir.

zaza [ 03 Eylül 2009, 20:58 ]
Milleti Daha fazla kandırmasınlar kac sene sonra bu proje 100 yıll ? adamlar 1 otobüs kaldıramıorlar deplasmanlara bu projelerimi yapcaklar Hadi Be

Yorumların tamamını okumak için tıklayın.

Gaziosmanpaşa Haber

En Çok Okunan Haberler

 
AVUSTRALYADA BATI TRAKYA TÜRKLERİ20 Eylül 2011

© Gaziosmanpaşahaber.org 2008-2009 Tüm Hakları Saklıdır
RSS Kaynağı | Yazar Girişi

Gelistirme: hava perdesi fiyatlari, hava perdeleri, hava perdesi,poset imalati, jigolo,kumlama folyo,medyum,transpalet,forklift

Altyapi: MyDesign Haber Sistemi